Experimenty a hry

Hra (experiment) jako nástroj rozvoje, motivace a inspirace? Experimenty připravované na míru konkrétní situace ve společnosti nebo pro dosažení určitého cíle, však nabízí daleko víc. V průběhu "hraní" si účastníci prožijí na vlastní kůži, co přináší volba konkrétní strategie nebo jaké chování dovede skupinu k vítězství. Experimenty nastavují zrcadlo jednotlivcům i celým týmům nebo oddělením a pod vedením schopných lektorů mohou nastartovat ozdravné či rozvojové procesy uvnitř firem.

Dobře zvolený experiment může tvořit završení team-buldingového setkání, stát se samostatnou vzdělávací aktivitou nebo může v průběhu určité doby sehrávat roli firemního ventilu.

Co to vlastně je Experiment nebo Hra o které mluvíme? Vždy se jedná o sled určitých činností nebo aktivit, které provádí několik skupin hráčů zároveň. Ať už se jedná o dosažení bodů, hřiven zlata, virtuální měny nebo jakékoliv jiné "hodnoty", vždy je to soutěž o to kdo bude nejlepší. Oproti běžným hrám jsou ty naše důležité také tím, jak se účastníci ke svému výsledku dostali. A to nejdůležitější nakonec! Většinou až na samotném závěru dochází k "AHA" efektu. Předáním cen vítěznému týmu program nekončí, naopak - začíná. Závěrečný rozbor, který často dokáže postavit dosažené výsledky do zcela jiného světla, má v zásadě tři části.

  1. Co se tady stalo? - jaké strategie jsme viděli a jakých výsledků se podařilo dosáhnout.
  2. Jak dosáhnout lepších výsledků? - které strategie byly správné, co je limitovalo a jak se k nim dostat.
  3. Analogie hra - reálný život! - až tady přestává být tento program "daňově uznatelným nákladem" ale investicí. Propojíme příběh "hry" a realitou účastníků a promítneme "vítězné strategie" do praxe.


Autorem těchto programů je společnost EAGLES FLIGHT z Kanady. www.eaglesflight.com 


Gold of the Desert Kings

NENÍ TO JEN ZÁBAVA A HRA (ALE ZÁBAVNÉ TO BUDE)

GDK přináší zcela nový přístup k výuce založený na zážitkovém učení. Gold of the Desert Kings vás vtáhne do příběhu, ve kterém budete muset řešit problémy a rozhodovat se na základě reálných situací. Tento zážitkový přístup výrazně zvyšuje zapamatování a úspěšnost učení. Produktivita nebo aktivita? 

Program se soustředí na osobní růst jednotlivců tím, že jim pomáhá rozvíjet klíčové dovednosti, jako jsou komunikace, týmová spolupráce a rozhodování. Účastníci se naučí, jak spolupracovat s lidmi s různými názory a pohledy, zlepšit své schopnosti řešení problémů v tíživých situacích. Gold of the Desert Kings klade důraz na praktickou aplikaci naučených dovedností v reálných situacích, což účastníkům umožní uvědomit si, jak mohou tyto nové dovednosti a znalosti využít v každodenním životě a práci.

Odkaz na stránky Eagles Flight

4 - 8 hodin

12 - 500 účastníků

Council of the Marble Star

HRANÍ NENÍ JEN PRO ZÁBAVU (UDĚLÁME Z HRANÍ SI BUSINESS)

"Rada Mramorové hvězdy" je program založený na zkušenostním učení. Experiential learning.  Jeho cílem je pomáhat organizacím budovat efektivní týmy zlepšováním zručností v komunikaci, spolupráci a řešení problémů. Účastníci jsou rozděleni do týmů a mají za úkol navigovat v komplexním simulovaném obchodním prostředí. Týmy musí spolupracovat a řešit výzvy a dělat rozhodnutí, která ovlivňují úspěch jejich virtuální společnosti. Během programu účastníci dostávají zpětnou vazbu od facilitátorů a mají možnost reflektovat nad svým individuálním i týmovým výkonem.

Jednou z klíčových funkcí "Rady Mramorové hvězdy" je její využití gamifikace na zapojení a motivaci účastníků. Program zahrnuje prvky strategických her, rozhodování v rolích a vyprávění příběhů, aby vytvořil zábavný a angažující zážitek při učení. V jeho průběhu jsou účastníci mohokrát vystaveni nekonečnému dilematu:  "výkon nebo vztahy"?

Odkaz na stránky Eagles Flight

3 - 8 hodin

20 - 500 účastníků

Red Line Racing

TOTO JE TRENAŽÉR NOVÝCH NÁVYKŮ (ALE MY POUŽÍVÁME HRY MÍSTO TRENAŽÉRŮ)

Závod a závodění je Redline Racing, kde účastníci soutěž proti sobě v závodních týmech. Všichni začínají na stejném místě a znají cíl. Otázkou je volba cesty, kterou se vydají. Posádky musí vypracovat nejlepší trať, která získají nejvíce bodů a co nejméně penalizací. Vítězství v tomto vysokooktanovém silničním závodě vyžaduje soustředěný, agilní a motivovaný tým, který dokáže efektivně zpracovávat informace a rychle se rozhodovat.  Ale i ta nejlepší rozhodnutí učiněná během závodu nemusí být konečná. Rozhodnutí jednotlivce je ovlivněno rozhodnutím týmu a rozhodnutí týmu je přímo ovlivněno rozhodování všech týmů. Rychlost zpracování nových informací a agilní přístup je to, co rozhodne o vítězi. 

Je to závod pod tlakem, v ostrém tempu a s konkurencí. Ale pozor, první v cíli ještě neznámená nejlepší průběžné výsledky a vítězství v závodu. Experiment, který vyžaduje rychlost, taktiku a spolupráci - a dokáže efektivitu týmu i týmu změřit.

Odkaz na stránky Eagles Flight 

3 - 4 hodiny

20 - 500 účastníků

© Interior Studio 2023 | Všechna práva vyhrazena
Vytvořeno službou Webnode Cookies
Vytvořte si webové stránky zdarma!